All is good
Selvom dagen igår ikke efterlod megen tid til at tænke sig om, og selvom LoverBoy aflyste vores bif-tur, og selvom mit net var ned, og selvom jeg kun har fået søvn på den forkerte side af fire timer, så er det egentlig okay.
For jeg sidder i lufthavnen og flyver om korte øjeblikke sydpå til Malaga og Kat – og jeg er iført mine nye yndlingsjeans; helt ny- indkøbt fra igår aftes, hvor jeg var til en Levi’s event hvor de præsenterede deres nye revolutionerende jeans CurveID.
Og umiddelbart må jeg sige at det virker som om de har fat i den lange ende, og disse jeans godt kunne gå hen og blive yndlings.
Så det var nok meget godt at LoverBoy aflyste vores aftale; for efter event pissede jeg jo bare rundt i små cirkler og forsøgte at pakke, inden jeg gik i seng for at blive vækket et nanosekund efter. For helt ærligt; tidspunktet 4.35 er jo ikke et klokkeslet der rigtig eksisterer!
Men lige om lidt er jeg nede i solen – og Kat har lovet at ordne ALT samt servere mojitos.
PS. Hvor meget skal vi vædde på, at jeg kommer til at sidde ved siden af det der barn der lige nu, i skrivende stund, står i halv flitsbue?
Fra samme skuffe:

Ekstra styrthjelm – tjek
Juice på moto – tjek
Plads til CG og kuffert på den – njah
Feria proppet med Mojitos – tjek!
Vamos!
Ønske om billed af 2 piger på moto med kuffert – tjek :)
god ferie til jer begge
God ferie til dig og dine nye jeans :)
God rejse. :)
Men det foreskam skam, at tidspunktet 4:35 eksisterer. Dog som et tidspunkt, hvor man ikke er gået i seng endnu. ;-D
Mnja, der skulle jo selvfølgelig stå: “Men det forekommer skam”.